tarahisite :: فاکتورهای دامنه
فاکتورهای دامنه
بازدید: 0
تاريخ : 1396/10/25
  1. سن دامنه: گوگل از سن دامنه استفاده می کند اما تفاوت زیادی بین دامنه ای با عمر 6 ماه و عمر 1 سال وجود ندارد و اهمیت زیادی ندارد.
  2. کلمات کلیدی در دامنه: استفاده از کلمات کلیدی باعث مرتبط بودن می شود و اینکه کلمات کلیدی که در دامنه وجود دارند به صورت bold نمایش داده می شوند.
  3. وجود کلمه کلیدی بعنوان اولین کلمه در دامنه: دامنه هایی که در آن ها کلمه کلیدی هدف اولین کلمه می باشد نسبت به دامنه هایی که کلمه کلیدی در وسط آن ها قرار دارد یا اصلا کلمه کلیدی ندارند بهتر هستند.
  4. ثبت طول عمر دامنه: معمولا دامنه هایی که دارای ارزش و اعتبار بالایی باشند زودتر برای چندین سال بعدی را نیز پرداخت می کنند و دامنه هایی که چندان معتبر نیستند بیشتر از 1 سال مصرف نمی شوند بنابراین گوگل از این موضوع برای بررسی معتبر بودن دامنه استفاده می کند.
  5. وجود کلمه کلیدی در نام زیردامنه: هیات moz به این توافق رسیده اند که زیردامنه هایی (subdomain) که در آن ها کلمه کلیدی وجود دارد از رنک و رتبه بالاتری برخوردارند.
  6. تاریخچه دامنه: سایت هایی که دارای مالکیت متغیر و یا نامشخص هستند ممکن است که به گوگل اعلام کنند که تاریخچه سایت ریست شود و از لینک دادن به این سایت ها خودداری کنند.
  7. Exact Match Domain (دامنه دقیقا همتا): EMDs هم می تواند مفید باشد هم مضر اگر سایت شما دارای کیفیت خوبی باشد EMDs می تواند به شما برتری دهد و اگر بی کیفیت باشد به آپدیت EMDs آسیب می رساند.
  8. دامنه های عمومی و خصوصی: دامنه های خصوصی همانطور که برای امنیت سایت مفید هستند اما اگر دامنه خیلی خصوصی باشد و تمام اطلاعات آن مخفی باشد می تواند غیرعادی تلقی شود و نشان دهنده ی این است که چیزی برای مخفی کردن وجود دارد پس می تواند برای سئوی سایت مضر باشد بنابراین دامنه های عمومی نسبت به خصوصی بهتر هستند.
  9. جریمه شدن مالک دامنه: اگر گوگل شخصی را اسپم ساز بداند و به spammer بودن شخص پی ببرد سایت هایی که متعلق به این فرد هستند دچار تاثیرات منفی خواهند شد و اینکه گوگل سخت گیری بیشتری را در رابطه با این سایت ها دارد.
  10. دامنه های مختص هر کشور: دامنه هایی که مخصوص هر کشوری هستند برای بهبود رتبه جستجو در همان کشور بسیار مفید می باشند ولی در سطح جهانی اینطور نیست.
منبع : آویناوب